یکی از مهارت های جذاب برای بچه ها، بزرگا و هر کسی برنامه نویسی هست. من اولین برنامه م رو در ۱۴ سالگی نوشتم و همه رو تشویق میکنم برنامه نویسی یاد بگیرن حتی اگه نخوان این شغل رو ادامه بدن. تو کشورهایی مثل آمریکا یا مای بچه ها از خردسالی برنامه نویسی یاد می گیرن و برای خودشون بازی و انیمیشن می سازن.

چرا یادگرفتن برنامه نویسی مهمه؟

چون باهاش می تونین خلاقیت خودتون رو بروز بدین و اپلیکیشن، بازی یا سایت طراحی کنین. جدا از لذت و هیجانی که داره و توانایی ذهنی آدم رو بالا می بره، درآمد خوبی هم میشه با برنامه نویسی به دست آورد. (در این تاریخ یک کارآموز تازه کار می تونه ماهی ۶ ۷ میلیون در بیاره)

حتی درآمد غیرفعال؛ یعنی شما بازی یا برنامه هاتونو جایی مثل بازار و گوگل پلی منتشر می کنید و هر بار کسی پرداخت درون برنامه کنه یا اون برنامک رو بخره مبلغی به حساب شما اضافه میشه.

درآمد بالا (مثلا ماهی ۲۵ میلیون یه درآمد معمولی هست)، امنیت شغلی و شرایطی مثل دورکاری، ساعت کار انعطاف پذیر، محیط های شغلی جالب و گوگولی باعث شده برنامه نویسی حرفه پرطرفداری به حساب بیاد. تو این صفحه می تونید نمونه ای از فرصت های شغلی رو ببینید.

به طور کلی بازار کار حوزه IT خیلی داغه و روز به روز هم بیشتر رشد می کنه و شغل های جدیدی ایجاد میشه. هر کس برنامه نویسی بدونه می تونه تعامل بهتری با تکنولوژی داشته باشه و قابلیت فوق العاده ای به زمینه تخصصی شغل خودش اضافه کنه و یونیکورن یا اسب تک شاخ باشه یعنی آدمی که ترکیب مهارت هاش کمیابه و نمیشه به راحتی نمونه ش رو پیدا کرد.

چه زبانی یاد بگیرم؟

به نظر من پایتون! چون خیلی آسون، پرکاربرد و خوشکله!

ولی اگر آدم خیلی مصممی هستین و ریاضیتون خوبه و می خواین عمقی یاد بگیرین می تونین با ++C شروع کنید. 

از کجا یاد بگیرم؟

کمی جست و جو کردم تا ببینم چه سایتی برای یک نوجوان آموزش های بهتری داره. 

این گزینه ها به نظرم از همه بهتر اومدن:

آکادمی یاسان yasanacademy.ir

که یک جلسه رایگان داره و تا حالا خیلی ها با کلاساش بازی ساختن

ابرکلاس

abarkelas.ir

که بچه های شریف ساختنش و مدرس هاش نخبه های شریفی هستن

تعیین سطح دارن و خودشون راهنمایی می کنن چه زبانی یاد بگیرین 

سایت های انگلیسی:

خان آکادمی

khanacademy.org/computing/

این سایت آموزش هایی در زمینه های دیگه هم داره مهارت های زندگی و مالی و .

کورسرا 

coursera.org

سایت هایی که مخصوص نوجوانان نیست و حرفه ای تره:

کوئرا کالج

https://quera.org/college/

که بچه های شریفی ساختنش و مسابقات با جایزه های ملیونی هم زیاد برگزار میکنه

مکتب خونه

maktabkhooneh.org

که دوره هاش ضبط شده است و پایان هر درس پروژه داره

اگر تجربه ای در استفاده از این سایت ها دارین یا آموزش های بهتری سراغ دارین حتما زیر این مطلب نظر بذارین و تجربه تونو به بقیه بگین.

راستی! بازارش اشباع نمیشه؟

نه تنها اشباع نمیشه بلکه همیشه کمبود وجود داره چون کلی ابزار و زبان های جدید و شغل های جدید به وجود میاد.

برنامه نویسی برای نوجوانان

های ,  ,برنامه ,رو ,نویسی ,یاد ,برنامه نویسی ,می تونه ,نویسی یاد ,ساختنش و ,داره و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

جوک 52320780 مطالب اینترنتی ropostdealsymp کتابخانه عمومی ادیب الممالک شهر جاورسیان سایت دانشجویان زیست شناسی پیام نور اردبیل Mercedes's life مطالب اینترنتی برترین اخبار و اطلاعات تخصصی سئو pichakekhy